Müşteri Odaklı Satış V2

Her kurum, hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin, sundukları ürün / hizmetin satışına odaklanmak durumundadır. Hedeflerinin, yapacakları yatırımların ana kaynağı olabilmektedir. Bu anlamda satış anlayışının değişerek evrimleştiği günümüzde değişmeyen altın kuralları bilmek ve uygulamak çok önemlidir. Müşteriye odaklanan, sahiplenen, her şeyden önce müşterinin dilinden anlayarak işin sürdürülebilirliğini ön planda tutan şirketler her zaman bir adım önde hareket etmektedirler. Bu yaklaşımı benimsemiş işletmelerde müşteri memnuniyet sayısı artmaktadır.

Satışla sonuçlanan bir ziyaret için etkili bir açılış oldukça önemlidir. Etkili bir açılış amaç, yarar ve kontrol ifadelerini içerir. Amaç, müşteriye neden orda olduğunuzu ve ne yapmak istediğinizi belirtir. Ziyaret öncesi planlama yapmak ve temel unsurlara dikkat etmek satış başarı şansını arttırmaktadır. Ziyaret hedeflerinin belirlenmesi, ziyaret ilgili notların tutulması ve düzenli ziyaret edilecek müşterilerinin belirlenmesi gibi altın kuralları her zaman uygularsanız başarı kaçınılmaz olacaktır. Eğitimimizde satış yaparken müşteriye odaklanmanın önemini ve müşteri ziyaretlerinin nasıl satışa dönüştürülebileceğini görebileceksiniz.

Yararlı olması dileğiyle

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Adaso Akademi; Adana Sanayi Odası üyelerimize ister kurumsal ister bireysel ücretsiz sunulmaktadır. Bireysel başvurmak için çalıştığınız firmaya başvurabilirsiniz.